تست سایت قبل از ست شدن dns

موارد استفاده از فایل Hosts

می توانید سایت مورد نظر خود را به جای IP واقعی که بر روی رکورد های DNS دامين تنظیم شده است، بر روی یک IP دلخواه مشاهده نمایید و یا پیش از آپدیت شدن DNS های دامین همان لحظه بررسی کنید که آیا وب سایت شما بر روی سرور جدید بالا می آید. (زیرا همانطور که می دانید تغییر DNS ممکن است حداکثر تا 24 ساعت بطول بیانجامد.) لذا شما براحتی با اعمال تغییرات در فایل hosts میتوانید سایت را روی DNS های جدید مشاهده نمایید.

 

می توانید ارتباط با وب سایت های تبلیغاتی را قطع کنید. برای این منظور با اعمال تغییرات در فایل hosts به کامپیوتر بگویید که در درون خود به دنبال اطلاعات بگردد. با این شیوه کامپیوتر شما هیچ ارتباطی با سرورهای تبلیغاتی برقرار نخواهد کرد و بنابراین شما هیچ گونه تبلیغی مشاهده نکرده و هیچ گونه Cookie از طرف این سایت ها روی کامپیوتر شما ذخیره نخواهد شد و عملا دیگر مورد ردیابی سرورهای تبلیغاتی قرار نخواهید گرفت.

 

اگر شما اسم سایت دیگری را در فایل Hosts به آدرس IP خود مرتبط کنید، عملا دسترسی به آن سایت را مسدود کرده اید، زیرا تمام تلاش ها برای دسترسی به آن سایت به کامپیوتر شما رجوع داده خواهند شد. با این شیوه می توانید ار فایل Hosts برای مسدود کردن سایت ها استفاده کنید. با این روش در حقیقت به کامپیوتر خود می گویید که آدرس IP سایتی که قصد مسدود کردنش را داریم، آدرس کامپیوتر خودمان است. با این شیوه، کامپیوتر ما هیچ گاه به دنبال آن سایت در محیط بیرون از کامپیوتر خودمان (در سطح اینترنت) نمی گردد و سایت مذکور باز نخواهد شد.

 

می توانید اسم ها و آدرس های IP را درون فایل Hosts قرار دهید تا کامپیوتر مجبور نباشد برای تبدیل اسم به IP، به سراغ سرور DNS برود. این کار باعث تسریع در دسترسی به سایت می شود، زیرا کامپیوتر شما دیگر به سراغ DNSسرور ها در اینترنت نمی رود.

 

همچنین شما می توانید فایل hosts را هنگامی که به وب سایت حمله شده ویا مورد هک واقع شده است و نیز مدیریت فراخوانی وب سایت، تغییر دهید.

 

محل قرارگیری فایل Hosts

در سیستم عامل های مختلف این فایل در مکان های مختلف قرار دارد:

 

Linux/Unix

/etc/hosts

ویندوز های 3.1، 95، 98، ME

c:\windows

ویندوز NT

c:\winnt\system32\drivers\etc

ویندوزهای 2000، XP، Vista ، 8 و 10

c:\windows\system32\drivers\etc

 

نکتـه: منظور از درایو C، محل نصب ویندوز است.

نکتـه: برای دستیابی به فایل hosts و اعمال تغییرات در آن نیاز است دسترسی ادمین داشته باشید.

 

دسترسی به فایل Hosts

با توجه به سیستم عامل کامپیوتر خود به هر یک از مسیرهای مذکور مراجعه کرده و روی فایل hosts کلیک راست نمایید. گزینه Open with و سپس Notepad را انتخاب کنید.

 

فایل نمایش داده شده فایل hosts سیستم شماست. اگر دقت کنید در فایل hosts متوجه خط 127.0.0.1 Localhost می شوید.

آدرس 127.0.0.1 که به آن Localhost گفته می شود، در واقع آدرس خود کامپیوتر است. آدرس هایی که با 127 آغاز می شوند هرگز به اینترنت کانکت نمی شوند. اما هر بار که برنامه ای می خواهد به اینترنت کانکت شود از 127.0.0.1 استفاده می کند.

در پروتکل IPV4 آدرس IP127.0.0.1 و در پروتکل IPV6 بصورت ::1 است. روی کامپیوترهایی که IPV6 فعال است می توان هر دوی آنها را داشت.

 

چگونگی تغییر فایل Hosts

جهت اعمال تغییرات در فایل hosts می توانید در انتهای فایل ابتدا IP مورد نظر را وارد کرده و بر روی دکمه Tab کیبورد خود کلیک و سپس آدرس سایت مورد نظر خود را وارد نمایید.

 

نکتـه: جهت مسدود کردن یک وب سایت می توانید نام وب سایت را به IP سیستم خود 127.0.0.1 ارجاع دهید.

نکته: می توان از علامت # برای اضافه کردن توضیحات استفاده کرد. لازم به ذکر است که هر خطی که با علامت # شروع شود، توسط سیستم عامل بررسی نخواهد شد. در حقیقت اضافه کردن علامت # به ابتدای یک خط، آن خط را غیر فعال خواهد کرد.

نکتـه: آدرسی که در این فایل وارد می کنید، نباید دارای علائمی نظیر \ ،، http:/ و ... باشد.

نکتـه: قبل از اعمال هر گونه تغییری در این فایل حتما از آن Backup تهیه کنید.

  • 92 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

نصب ssl

آموزش تصویری نصب گواهینامه SSL در هاست cPanelReviewed by Faghihinia on Dec ۲Rating: ۵,۰ برای...

نحوه ایجاد امضای پیش فرض لینوکس

نحوه ایجاد امضای پیش فرض ( Signature )   1- بعداز لاگین به وب میل بر روی گزینه Setting (موجود...

تنظیم اکانت ایمیل روی گوشی های آیفون

مراحل زیر را برای تنظیمات ios قدم به قدم انجام دهید :  1.ابتدا مانند تصویر زیر وارد قسمت...